Read Kuzey Defterleri by Lâle Müldür Free Online


Ebook Kuzey Defterleri by Lâle Müldür read! Book Title: Kuzey Defterleri
The author of the book: Lâle Müldür
Edition: Metis Yayınları
Date of issue: April 2000
Format files: PDF
The size of the: 11.74 MB
City - Country: No data
Loaded: 1632 times
Reader ratings: 3.1
ISBN: No data
ISBN 13: No data
Language: English

Read full description of the books:Lale Müldür'ün anlatım dilinde bilimselliğin, keskin imgeciliğin hatta coğrafi jargonun ağır bastığı; zor fakat kesinlikle kaliteli bir dünya saklı. Entelektüel kesimin sınırlarını zorlayan, muhtemelen biz çaylaklar için de heyecan uyandırıcı bir kitap olan Kuzey Defterleri yıllar yıllar sonra tekrar okunduğunda hiç şüphesiz daha etkileyici bir tat bırakacaktır.

Diğer bir bahsetmek istediğim mesele ise, edebiyatımızdaki kadın gücüne olan inancım. Son zamanlarda okuduğum, tanıdığım kadın yazarlarımız ilerisi için çok güzel bir okuma evresi uyandırıyor.

Son olarak da kitaba ait şu ufak pasajı buraya bırakayım:
"Teb şehrinde iki anıt gibi karşılıklı oturuyoruz. Taş ve inanın karşılaşması. Seni seviyorum ama aşk artık burada kışlamayacak. Bir jaguarın beynini açıp bakıyoruz. Sonra rüzgar ve duman. Beni seviyorsun ama bu senin uzaklara gitmeni engellemeyecek."


Download Kuzey Defterleri PDF Kuzey Defterleri PDF
Download Kuzey Defterleri ERUB Kuzey Defterleri PDF
Download Kuzey Defterleri DOC Kuzey Defterleri PDF
Download Kuzey Defterleri TXT Kuzey Defterleri PDFRead information about the author

Ebook Kuzey Defterleri read Online! 1956'da Aydın'da doğdu. Liseyi Robert Kolej’de bitirdi. Şiir bursu alarak Floransa’ya gitti. Türkiye’ye dönerek birer yıl ODTÜ Elektronik ve Ekonomi bölümlerine devam etti. 1977’de İngiltere’ye gitti: Manchester Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden lisansını, Essex Üniversitesi Edebiyat Sosyolojisi Bölümü’nden master derecesini aldı. 1983-1987 yılları arasında Brüksel’de yaşadı: Ressam Patrick Clays ile on iki yıl evli kaldı. 14 Aralık 2002’de beyin kanaması geçirdi, iki ay hastanede yattı.
İlk şiirleri 1980’de Yazı ve Yeni İnsan dergilerinde çıktı. Gösteri, Defter, Şiir Atı, Oluşum, Mor Köpük, Yönelişler, Sombahar ve kitap-lık dergilerinde birçok şiir ve yazısı yayımlandı. Bir dönem Radikal gazetesinde yazdı. Şiirlerinden bazıları (“Destina”, Yeni Türkü) bestelendi ve filmlerde kullanıldı. Şiirlerinden bir seçki Water Music adıyla Dublin’de (Poetry Ireland, 1998), Fransız ressam Colette Deblé’nin resimleri üzerine yazdığı şiirler Fransızca olarak Ainsi parle la Fille de pluie (Yağmur Kızı Böyle Diyor) adıyla Fransız Enstitüsü’nde, 2008’de ise Donny Smith’in çevirdiği yine bir seçme şiirler kitabı (I Too Went To The Hunt Of A Deer) Türkiye’de yayımlandı. Yurt dışındaki birçok toplantıda Türkiye’yi temsil etti; Amerika’da yayımlanan Türk şiiri antolojisinde “80’lerde başlayan krizi aşan bir şair” olarak anıldı. Ultra-Zone’da Ultrason ile 2007 Altın Portakal Şiir Ödülü’nü aldı.


Reviews of the Kuzey Defterleri


CHARLIE

Phone number you need to drive to protect against robots.

MICHAEL

Pozitivnenko, but naпve to the ugly.

EVA

A book that really liked it!

MOHAMMED

The best ... And the most interesting, bright, fascinating ...

ISABELLA

Phone number need to drive to protect against robots I wrote the number and downloaded no problems.
Add a comment
Download EBOOK Kuzey Defterleri by Lâle Müldür Online free

PDF: kuzey-defterleri.pdf Kuzey Defterleri PDF
ERUB: kuzey-defterleri.epub Kuzey Defterleri ERUB
DOC: kuzey-defterleri.doc Kuzey Defterleri DOC
TXT: kuzey-defterleri.txt Kuzey Defterleri TXT