Read 10½ Bölümde Dünya Tarihi by Julian Barnes Free Online


Ebook 10½ Bölümde Dünya Tarihi by Julian Barnes read! Book Title: 10½ Bölümde Dünya Tarihi
The author of the book: Julian Barnes
Edition: Ayrıntı Yayınları
Date of issue: 2014
Format files: PDF
The size of the: 6.80 MB
City - Country: No data
Loaded: 1013 times
Reader ratings: 6.7
ISBN: No data
ISBN 13: No data
Language: English

Read full description of the books:Julian Barnes’ın 10,5 Bölümde Dünya Tarihi adlı romanı, bildiğimiz, alışageldiğimiz dünya tarihlerinden değil. Bir kere, yapısını kuru ve kavramsal düşünceler değil, o düşünceleri doğuran estetik yaşantılar oluşturuyor. İkincisi, geleneksel bakış açılarından sapan alternatif bir tarih, hatta deyim yerindeyse, Doğa’nın gözünden muhalif bir İnsanlık Tarihi. Sonra, ilginç bir şekilde, kesirli, artığı olan bir tarih. Nedir bu artık? Bu artık, kitabın bir bölümünü (“Parantez”) oluşturacak kadar önemli; çünkü Julian Barnes “aşk” kavramını, çok bilinmeyenli Dünya Tarihi denkleminde olmazsa olmaz bir parametre olarak görüyor ve ona romanında son derece önemli ve anlamlı bir yer açıyor.Barnes romanında, o eşsiz ironisiyle, bize olağanüstü çeşitlilikte öyküler anlatıyor, ama her şeyden önce de sorular soruyor:Nuh efsanesi bir tahtakurdunun bakış açısından anlatılacak olursa ortaya nasıl bir Tarih yorumu çıkar? Filistinli teröristler, Akdeniz’de seyreden bir yolcu gemisini ele geçirip de taleplerinin yerine getirilmesi için yolcuları öldürmekle tehdit ederlerse, Nuh efsanesi çağdaş zamanlarda nasıl bir yankı bulmuş olur? XVI. yüzyıl Fransası’ndaki Mamirolle köyü sakinleri haşaratı mahkemeye verirlerse karşımıza nasıl bir dava çıkar? Ve insanlığın en eski düşlerinden biri, düşünüzde uyandığınızı görmek, ölümsüzlük konusundaki görüşlerinizde nasıl bir değişikliğe yol açabilir?İşte Julian Barnes, 10,5 Bölümde Dünya Tarihi adlı romanında, bizlere bu denli değişik ama aynı zamanda da bu denli çok ortak paydaya sahip öyküler anlatıyor. Hayatta kalma ve aşk, sanat ve gerçeklik gibi edebiyatın evrensel temalarını ele alıp Tarih’in farklı dönemlerinden değişik öykülerle bütün bu yaşantılar arasındaki derinlerde yatan koşutlukları, yaşantı birliğini keşfetmeye girişiyor ve bunu yaparken de, Kitabı Mukaddes’in dilinden argoya kadar çok geniş bir anlatım yelpazesi içinde ustalıkla kalem oynatıyor. Tabii, bütün roman boyunca o eşsiz ironik üslubunun damgasını taşıyarak...10,5 Bölümde Dünya Tarihi, okuduktan sonra dünyayı mutlaka farklı göreceğimiz ve belleklerden kolay kolay silinmeyecek, çarpıcı bir roman.


Download 10½ Bölümde Dünya Tarihi PDF 10½ Bölümde Dünya Tarihi PDF
Download 10½ Bölümde Dünya Tarihi ERUB 10½ Bölümde Dünya Tarihi PDF
Download 10½ Bölümde Dünya Tarihi DOC 10½ Bölümde Dünya Tarihi PDF
Download 10½ Bölümde Dünya Tarihi TXT 10½ Bölümde Dünya Tarihi PDFRead information about the author

Ebook 10½ Bölümde Dünya Tarihi read Online! Julian Patrick Barnes is a contemporary English writer of postmodernism in literature. He has been shortlisted three times for the Man Booker Prize--- Flaubert's Parrot (1984), England, England (1998), and Arthur & George (2005), and won the prize for The Sense of an Ending (2011). He has written crime fiction under the pseudonym Dan Kavanagh.

Following an education at the City of London School and Merton College, Oxford, he worked as a lexicographer for the Oxford English Dictionary. Subsequently, he worked as a literary editor and film critic. He now writes full-time. His brother, Jonathan Barnes, is a philosopher specialized in Ancient Philosophy.

He lived in London with his wife, the literary agent Pat Kavanagh, until her death on 20 October 2008.
(Wikipedia)Reviews of the 10½ Bölümde Dünya Tarihi


BLAKE

Best in Books

BLAKE

The beginning is exciting, but at the end of the book is just a very template.

SIENNA

This book changed my life!

ARCHIE

The only book I read in 1 day

HEIDI

An interesting book that says more than you can fit
Add a comment
Download EBOOK 10½ Bölümde Dünya Tarihi by Julian Barnes Online free

PDF: 10-blmde-dnya-tarihi.pdf 10½ Bölümde Dünya Tarihi PDF
ERUB: 10-blmde-dnya-tarihi.epub 10½ Bölümde Dünya Tarihi ERUB
DOC: 10-blmde-dnya-tarihi.doc 10½ Bölümde Dünya Tarihi DOC
TXT: 10-blmde-dnya-tarihi.txt 10½ Bölümde Dünya Tarihi TXT